Na szkolnej scenie - Musical Królowa Śniegu

W dniach 7-9 czerwca odbyły się trzy spektakle musicalu pt. „Królowa Śniegu”.  Młodych artystów podziwiały przedszkolaki,  koledzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum, Mamusie i Tatusiowie oraz zaproszeni goście i mieszkańcy wsi.  12 czerwca wystawiono przedstawienie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Albigowej.        


    Tradycją naszej szkoły stały się przedstawienia teatralne, które na wiele miesięcy angażują twórczo zarówno uczniów, jak i nauczycieli zafascynowanych teatrem . W bieżącym roku szkolnym
z inicjatywy Ewy Lenar, a przy wydatnym współudziale Ewy Kuchy, Alicji Grad i Bogusławy Szylar przygotowane zostało przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Współpracująca z nami Karolina Kisała  nagrała  muzykę oraz przygotowała układy taneczne. Aktorzy wystąpili w pięknych kostiumach, które uszyły panie Elżbieta Musz i Małgorzata Kuźniar. Pięknie dziękujemy Im za zrozumienie, życzliwość i chęć bezinteresownej pomocy naszemu szkolnemu przedsięwzięciu.
    „Bez pracy nie ma kołaczy!” – mówi stare porzekadło. Kto choć raz  spróbował „pobawić się w teatr” ten wie, że na efekty trzeba zapracować  kilkumiesięczną  rzetelną i mozolną pracą. Początkowy entuzjazm, zaangażowanie aktorów  powoli ustępowały miejsca zmęczeniu i znudzeniu, które na szczęście udało się pokonać. Ale przecież jednym z celów pracy nad przygotowaniem spektaklu było uczenie wychowanków umiejętności pracy w zespole, budowanie ich poczucia odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za innych członków .  W tego typu działaniach ważna jest bowiem świadomość, że  nieobecność nawet jednego wykonawcy, uniemożliwia pomyślny występ.  
    Jestem przekonana, że czteromiesięczna praca nad przygotowaniem przedstawienia pozwoliła młodym odtwórcom poszczególnych ról twórczo wykorzystać posiadane talenty. Występ na szkolnej scenie umożliwił im niejednokrotnie poznanie własnych możliwości, ale i ograniczeń. Pozwolił wyzbyć się kompleksów, zmotywował do rozwijania zdolności, stał się wreszcie okazją do wspaniałej zabawy, która nie tylko rozwija i ubogaca wnętrze, ale także daje rozrywkę  innym.
    My nauczyciele z przyjemnością i nieskrywaną dumą obserwowaliśmy poczynania naszych wychowanków, które stopniowo prowadziły ich do sukcesu.                    

Królowa Śniegu
Baśń muzyczna wg H. Ch. Andersena
Obsada:
Gerda : Wiktoria Pelc
Kay: Kamil Kluz
Królowa Śniegu: Ewelina Cwynar
Czarownik: Ewelina Cwynar
Uczniowie Czarownika: Natalia Magryś, Antoni Gawłowski
Zwierzęta:
Lis: Kamil Rajzer
Renifer: Zuzanna Rajzer
Niedźwiedź: Diana Musz
Pingwiny: Bernadeta Bator, Alicja Kuźniar
Gwiazda Snu: Karolina Świątek
Miasteczko:
Burmistrz: Nikodem Trojnar
Zbój: Jakub Dyrda
 Złodziej: Patryk Kot
Panie: Andżelika Druk, Amelia Jaroń, Marta Kuźniar, Wiktoria Kuźniar
Panowie: Jakub Bar, Wojciech Pondel
Śnieżynki: Aleksandra Bator, Patrycja Cwynar, Julia Homenda, Julia Kasprowicz, Roksana Kopala
Reżyseria: Ewa Lenar, Ewa Kucha, Alicja Grad
Scenografia: Ewa Lenar, Zdzisław Lenar
Rekwizyty: Paulina Lenar, Alicja Grad, Ewa Kucha, Katarzyna Babiarz
Kostiumy: Małgorzata Kuźniar, Elżbieta Musz, Beata Babiarz, Jan Tendej, Genowefa Cwynar, Gabriela Trojnar
Oprawa muzyczna: Karolina Kisała
Śpiew: Bogusława Szylar
Choreografia: Karolina Kisała
Obsługa sceny: Kamil Kuźniar
Handzlówka 2013

Więcej zdjęć w naszej galerii