Mistrzowie Ortografii 2022

Jak co roku, uczniowie klas IV – VIII stanęli w szranki, by walczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Klasy. Aby zwyciężyć, musieli wykazać się dużą znajomością zasad ortografii i interpunkcji. Każdy użytkownik języka polskiego wie, że nie jest to łatwe zadanie. Raz po raz pojawiają się rozterki: Jak to napisać? Może, czy morze? Hart, czy chart? Hełm, czy chełm? Takich dylematów doświadczamy na co dzień. 

Mistrzami Ortografii Klasy tegorocznej edycji zostali: 

klasa IV – Amelia Marek 

klasa V – Patryk Wawro

klasa VI – Nikodem Liszka 

klasa VII – Alexander Ciosek 

klasa VIII- Jakub Kuźniar i Szymon Pelc. 

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy i życzymy wielu przygód z pięknym językiem polskim. 

 

Szkolny Konkurs Biologiczny ,,Chwasty na talerzu i w apteczce”

15 czerwca 2022 roku zakończył się zorganizowany dla uczniów klas V -VIII  Szkolny Konkurs Biologiczny ,,Chwasty na talerzu i w apteczce”. Uczestnicy konkursu szukali w otoczeniu swoich domów roślin, które postrzegane są jako chwasty. Następnie odnajdywali informacje o ich zastosowaniu w lecznictwie lub do przygotowywania potraw w kuchni. Zdjęcia roślin oraz opisy  zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnych. Uczniowie, którzy przygotowali prace konkursowe zostali  nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi i ocenami z biologii. Jakub Kuźniar z klasy VIII zajął I miejsce, a II miejsce zajęła Maja Szymańska z klasy VII. Gratulujemy zwycięzcom !

XX Gminny Konkurs Ekologiczny w Cierpiszu

14 czerwca 2022 roku miał miejsce XX Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany w Zespole Szkół im. Faustyny Kowalskiej w Cierpiszu. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Łańcut oraz Nadleśnictwa Kańczuga. Wzięli w nim udział przedstawiciele 9 szkół podstawowych Gminy Łańcut. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w dwuosobowych zespołach. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Jakub Kuźniar oraz Szymon Pelc. Wspólnie wywalczyli II miejsce w konkursie. Otrzymali nagrody i dyplomy, w tym nagrodę książkową dla szkoły – album ,,Uroczyska Polski”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Wielki Konkurs Geograficzny

27 maja 2022 r. uczeń klasy VIII Jakub Kuźniar wziął udział w XVI Wielkim Konkursie Geograficznym zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie dla uczniów z powiatu łańcuckiego. Konkurs składał się z  jednego etapu pisemnego. Uczestnicy pisali test z wiedzy o parkach narodowych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Pienińskiego i Białowieskiego Parku Narodowego, które obchodzą 90-lecie istnienia. Trzeba było się również wykazać umiejętnością korzystania z mapy i dokonywania obliczeń geograficznych. Jakub Kuźniar zajął II miejsce w konkursie. Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 12.05.2022 r. odbyła się w ZSP w Wysokiej kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „As Trzecich Klas”. Również troje uczniów kl. III z naszej szkoły wzięło w nim udział. Maksymilian Pelc zdobył wysokie II miejsce, a Piotr Balawender – wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny

22 kwietnia uczniowie klasy VIII Ewelina Rajzer i Szymon Pelc wzięli udział w XVIII Powiatowym Konkursie Biologiczno-Ekologicznym organizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach. Nasi uczniowie uczestniczyli w kategorii teoretycznej wiedzy biologicznej. Pisali test z wiedzy o ekologii i biotechnologii molekularnej. Szymon Pelc zajął III miejsce w tej kategorii konkursu.

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS Soninianka

W sobotę 2 kwietnia w Ośrodku Kultury w Soninie odbyła się XIX edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS Soninianka. W zawodach wzięło udział ponad 50 uczestników szkół gminy Łańcut (Albigowa, Handzlówka, Rogóżno, Sonina i Wysoka). Młodzi tenisiści rywalizowali ze sobą w poszczególnych grupach wiekowych indywidualnie i drużynowo. Naszym zawodnikom udało się zdobyć 2 brązowe medale (w kategorii klas V dziewcząt – Amelia Marek. W kategorii klas VI chłopców – Fabian Singh) oraz 3 miejsce drużynowo. Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, dyplomy. Drużyna została nagrodzona okolicznościowym pucharem. Wszyscy uczestnicy dostali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w turnieju, który przebiegał w miłej, sportowej atmosferze.

 

Konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej

7 lutego w klasie 1 rozstrzygnięto klasowy konkurs na wykonanie Rodzinnej Szopki Bożonarodzeniowej. Uczniowie wraz z bliskimi wykonywali szopki techniką dowolną podczas zdalnego nauczania. Oceniane były: pomysłowość, estetyka wykonania oraz wkład włożonej pracy. Czteroosobowa komisja przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Krzysztof Pelc

II miejsce - Milena Smyczek

III miejsce - Bartłomiej Trojnar

Wyróżnienie - Dominika Cieszyńska, Leon Kłak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Oprócz dyplomów, uczestnicy otrzymali gry rodzinne, które będą kolejną okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu.

 

Ortograficzne przygody…

26 stycznia 2022 r. czworo uczniów z klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Handzlówce wzięło udział w szkolnym etapie VI Powiatowego Dyktanda ,,O Złote Pióro Henryka Sienkiewicza”. Impreza jest organizowana przez I Liceum  Ogólnokształcące w Łańcucie i ma na celu popularyzację pięknej i poprawnej polszczyzny. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu. Ósmoklasistom gratulujemy i życzymy udziału w finale dyktanda!

 

III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 stycznia odbył się III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany w Szkole Podstawowej nr.1 w Łańcucie. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiły się następujące osoby:

- Maja Dyrda - kl. VIII

- Alexander Ciosek - kl. VII

- Jagoda Homenda - kl. V

- Monika Kaszowska - kl. IV

Maja zaśpiewała "A cóż z tą dzieciną", za co zdobyła wyróżnienie. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy za udział. W ich wykonaniu pojawiły się: "Mizerna, cicha", "Pasterze mili", "Hej, w dzień narodzenia". Naszym uczniom akompaniował Szymon Pelc z klasy 8 na pianinie elektrycznym. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udanego występu!

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

17 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie udział wzięło 33 uczniów z klas I-VIII. Uczniowie występowali w dwóch grupach: klasy I-IV i V-VIII. W każdej grupie były dwie kategorie: wokalna i instrumentalna. Po wytężonej pracy komisji konkursowej, w każdej kategorii przyznano miejsca i wyróżnienia.

Najwyższe miejsca (48/48 pkt) otrzymali:

- Krzysztof Pelc, kl. I - kat. wokalna,

- Jagoda Homenda, kl. V - kat. wokalna,

- Dagmara Inglot, kl. IV - kat. instrumentalna,

- Jakub Kuźniar, kl. VIII - kat. instrumentalna.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Organizatorzy dziękują i gratulują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

 

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

W dniu 17 grudnia druhowie OSP Handzlówka brali udział w rozstrzygnięciu środowiskowych eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Jury w składzie:

dh Piotr Puziewicz

dh Jakub Lew

Pani Ewa Rejman - Dziok

Pani Marta Preizner

dokonało wyboru najlepszych prac, spośród 28 zgłoszonych. Kolejność zajmowanych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiała się następująco:

W kategorii Przedszkola:

I miejsce: Oliwia Właźlińska

II miejsce: Miłosz Król

III miejsce: Michał Kucaj

Wyróżnione prace:

Franciszek Balawender, Alex Musz, Aleksander Baran

W kategorii Szkół Podstawowych:

Klasy I-IV:

I miejsce: Krzysztof Pelc

II miejsce: Lena Kucaj

III miejsce: Maksymilian Cieszyński

Wyróżnione prace: Marcin Bator, Maja Cwynar, Ignacy Kupiec, Katarzyna Szydełko, Karol Kupiec, Aleksander Pelc, Joanna Szydełko, Anna Pondel, Kacper Kuźniar

Klasy V-VIII

I miejsce: Kinga Szubart

II miejsce: Maja Szymańska

III miejsce: Nikola Blajer

Wyróżnione prace: Faustyna Stanowska, Mateusz Fuchs, Jagoda Homenda, Kamila Dudek, Amelia Bar, Oliwia Chromiak, Maja Szymańska (praca przestrzenna).

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za trud wniesiony w przygotowanie prac, wykazaliście się wielką pomysłowością oraz estetyką. Gratulujemy laureatom, mamy nadzieję, że Wasze starania przejdą kolejne etapy  Korzystając z okazji nasi druhowie złożyli również podziękowania Panu Dyrektorowi - Zbigniewowi Tomasikowi za przygotowywanie programu artystycznego, przedstawionego podczas naszych uroczystości Jubileuszowych 110 - lecia działalności.

 

Turniej piłki ręcznej

W dniu 11 grudnia dziewczęta z VII i VIII klasy w turnieju piłki ręcznej w Kraczkowej w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęły III miejsce. Otrzymały statuetkę za fair play, a Dominika Kaszowska wyróżnienie dla najlepszego zawodnika drużyny. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i panu Zbigniewowi Tomasik, który przygotował młodzież do udziału w turnieju.

 

Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

22 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych prezentując swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Na wstępie wszyscy wysłuchali krótkiego rysu historycznego na temat pieśni o charakterze historycznym. Następnie wykonawcy zaprezentowali wybraną przez siebie pieśń żołnierską lub patriotyczną. Na końcu wręczono dyplomy i nagrody: instrumenty muzyczne oraz książki o tematyce patriotycznej. Wszystkim artystom gratulujemy wspaniałego występu! W konkursie wzięło udział 22 uczniów (6 w grupie starszej i 16 w grupie młodszej)

Zwycięzcy konkursowi:

1) grupa starsza (kl.5-8), kat. wokalna (2 uczestników):

- I miejsce: Maja Dyrda, kl.8 - piosenka Pałacyk Michla (z własnym akompaniamentem na ukulele)

- II miejsce: Alexander Ciosek. kl.7 - Rozkwitały pąki białych róż

kategoria instrumentalna (4 uczestników):

- I miejsce: Szymon Pelc, kl.8 - Pierwsza Brygada - trąbka

- II miejsce: Jakub Kuźniar, kl.8 - Piechota - klarnet

- III miejsce: Łukasz Bała, kl.5 – Piechota - trąbka

- wyróżnienie: Michał Ciosek, kl.5 - Rota - trąbka

2) grupa młodsza (kl.1-4), kat. wokalna (15 uczestników):

- I miejsce: Julia Musz, kl.3 - piosenka Uwierz Polsko

- II miejsce: Krzysztof Pelc, kl.1 - Gdy żołnierze idą drogą

- III miejsce: Lena Kucaj, kl.2 - Biały krzyż

- III miejsce: Emilia Litwin, kl.2 – Pałacyk Michla

- III miejsce: Sylwia Balawender, kl.3 - Dziewczyna z granatem

Kategoria instrumentalna (1 uczestnik)

- I miejsce: Dagmara Inglot, kl.4 – Piechota - flet poprzeczny

Zdobywcy I miejsc otrzymali dzwonki chromatyczne, pozostali uczniowie otrzymali flety proste C . Uczniowie otrzymali również książkę (śpiewnik) Polskie pieśni patriotyczne. Ponadto młodsi uczestnicy dostali kolorowankę z naklejkami Wielcy Władcy i Bohaterowie Polscy (od Mieszka I do Józefa Piłsudskiego). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu i gratulują wspaniałych występów!

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców

W dniu 20.11.2021 r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców. Zajęli oni II miejsce a Franciszek Inglot otrzymał statuetkę dla najlepszego rozgrywającego turnieju. Dziękujemy naszej młodzieży za reprezentowanie naszej szkoły oraz panu dyrektorowi za profesjonalne przygotowanie i udział w zawodach.     

 

Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

W dniu 3.11.2021 r. w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym drużynowo. Nasi uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Handzlówce zaliczyli kolejny start w zawodach. Wystartowało 9 drużyn (4 dziewcząt i 5 chłopców). Naszym tenisistom tym razem nie udało się stanąć na podium. Za swoje zaangażowanie i waleczność otrzymali statuetkę fair play. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z Rogóżna, wśród chłopców drużyna z Wysokiej. Gratulujemy zwycięzcom !!!  oraz dziękujemy pani Ani Wyszyńskiej za przygotowanie młodzieży do udziału w zawodach.

Gminne Igrzyska Młodzieży w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 23.10.2021 r. chłopcy z naszej szkoły zajęli III miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym, zawody odbyły się w Kosinie. Młodzież naszej szkoły do udziału w Igrzyskach przygotowywał pan Zbigniew Tomasik-dyrektor naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Tegoroczne rozgrywki w piłce koszykowej chłopców w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w 16.10.2021 r. w Albigowej, gdzie nasza młodzież zajęła drugie miejsce a najlepszym rozgrywającym został Patryk Strzałkowski, otrzymując statuetkę. Patryk jako kapitan drużyny sportowej odebrał puchar za zajęcie II miejsca. Chłopcy dzielnie walczyli i do pierwszego miejsca brakło naprawdę niewiele. Serdecznie gratulujemy !    

 

Kamila Dudek (kl. IV) zwycięzcą I etapu Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking 2021 do lat 19

15 maja na stadionie sportowym w Weryni odbył się I etap tegorocznej edycji Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking.
I miejsce w swojej kategorii wiekowej do 19 lat zajęła Kamila Dudek z IV klasy naszej szkoły. To duży sukces, gdyż
nasza uczennica rywalizowała ze starszymi od siebie zawodniczkami. Kolejne etapy tegorocznego Pucharu odbędą się
5 czerwca - w Nowej Dębie, 3 lipca - w Horyńcu Zdroju, 21 sierpnia - w Bliznej, 4 września - w Jarosławiu. Drugiego
października odbędzie się ostatni etap i podsumowanie całego cyklu w Handzlówce.

Kamila Dudek reprezentuje zespół Handzlowska Brać.

Gminny Konkurs „Życie i działalność Tadeusza Kościuszki”

30 kwietnia br. w Zespole Szkół w Wysokiej  z udziałem Wójta Gminy Łańcut Jakuba Czarnoty odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu „Życie i działalność Tadeusza Kościuszki”. Wśród nagrodzonych znalazła się także uczennica klasy VI naszej szkoły Nikola Blajer. Wiersz prezentujący dokonania Tadeusza Kościuszki zapewnił jej II miejsce. Na konkurs swoje prace w formie multimedialnej przygotowali także uczniowie klasy VII: Jakub Kuźniar i Szymon Pelc.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem Ewy Kuchy.

Konkurs językowy

20 kwietnia uczennica klasy VIII Natalia Szot zdobyła wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Językowym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie „Językomaniak to Ja”. Natalii nie zniechęciła pandemia i nauka zdalna. Pod okiem nauczycielki języka angielskiego Anny Jabłońskiej pilnie uczyła się utrwalając wiadomości z języka angielskiego i pogłębiając wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych. 20 maja odbyła się w Liceum uroczysta gala podczas której uczennica odebrała nagrodę. Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wyróżnienia dla uczniów klasy VII w V Wojewódzkim Dyktandzie o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza!

Zgodnie z tradycją I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie organizuje konkursy upamiętniające postać wybitnego pisarza, noblisty, patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. W tym roku młodzież z klas: VII i VIII szkół podstawowych z powiatów: łańcuckiego i przeworskiego została zaproszona do pisania dyktanda. W konkursie wzięło udział 12 szkół podstawowych ze wspomnianych powiatów. 2 lutego 2021 r. odbył się pierwszy etap konkursu, natomiast 16 lutego 2021 r.  – finał. Do pisania dyktanda przystąpili uczniowie klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Handzlówce: Jakub Kuźniar, Kamil Magryś oraz Szymon Pelc. Chłopcy wzięli udział w obu etapach konkursu. Tegoroczne dyktando nawiązywało tematycznie do pandemicznej polszczyzny. Chłopcy bardzo dobrze poradzili sobie z zapisaniem niełatwych tekstów. Miło nam ogłosić, że wyróżnienia w V Wojewódzkim Dyktandzie o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza otrzymali uczniowie klasy VII: Jakub Kuźniar i Szymon Pelc. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Handzlowskie Kijki 2019

13 października w Handzlówce odbyły się Ogólnopolskie zawody nordic walking i bieg przełajowy- Handzlówskie Kijki 2019. Jego organizatorzy: Gmina Łańcut, Centrum Kultury Gminy Łańcut i Sołectwo w Handzlówce zadbali, by zarówno zawodnicy, jak i kibice spędzili czas w atmosferze sprzyjającej krzewieniu kultury fizycznej i rodzinnego wypoczynku. W przygotowania zaangażowały się stowarzyszenia i organizacje działające na terenie Handzlówki, dlatego na mecie na strudzonych, ale zadowolonych zawodników czekały przysmaki lokalnej kuchni.

Czytaj więcej: Handzlowskie Kijki 2019

I miejsce dla naszych koszykarek

 12 października w hali Szkoły Podstawowej w Albigowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców. Podczas tych zawodów drużyna naszej szkoły, zwyciężając we wszystkich spotkaniach, zajęła I miejsce i zdobyła złote medale. 

Skład drużyny: Estera Kołucka, Julia Kasprowicz, Maja Cieszyńska, Klaudia Kuźniar, Zuzanna Kuźniar, Monika Babiarz, Oliwia Cwynar, Nikola Pelc, Nikola Kuźniar, Martyna Nawojska. 

Estera Kołucka została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. 

 

Wyniki turnieju: 

Szkoła Podstawowa w Handzlówce 

Szkoła Podstawowa w Kosinie 

Szkoła Podstawowa w Albigowej 

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Szkoła Podstawowa w Soninie 

 

Spartakiada w Soninie

5 czerwca w Soninie odbyła się Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii klas IV. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach sprawnościowych i pokonali reprezentacje szkół z Wysokiej, Soniny, Kosiny i Kraczkowej. Odbył się też Turniej Piłki Plażowej, w którym Estera Kołucka i Julia Kasprowicz zajęły II miejsce w kategorii klas VIII i gimnazjalnych. 

 

 

 

Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut

5 czerwca w Szkole Podstawowej w Kraczkowej odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Łańcut. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VI: Martyna Nawojska, Karol Rajzer i Maciej Kuźniar, który znalazł się tuż za nagrodzonymi miejscami. Uczniów do konkursu przygotowywała Ewa Kucha.  

Kolejny sukces naszych piłkarzy

17 maja podczas Turnieju Piłki Nożnej w Wysokiej drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. W skład drużyny weszli: Daria Cwynar, Maciej Cieszyński, Mikołaj Cieszyński, Patryk Strzałkowski, Piotr Beda, Karol Rajzer, Bartłomiej Balawender, Sebastian Szpunar, Maciej Kuźniar, Błażej Cwynar. Maciej Kuźniar został najlepszym bramkarzem w Gminie Łańcut. 

Strażacy

5 kwietnia w Wysokiej odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. 

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kuźniar, Julia Homenda, Aleksandra Król, Kinga Kuźniar, Karol Rajzer i Maciej Kuźniar. Kinga Kuźniar zajęła II miejsce w kategorii uczniów klasy VI, zaś Oliwia Kuźniar uplasowała się na III miejscu w kategorii uczniów klasy VII, VIII i gimnazjalnej. 

Dla zwycięzców zmagań turniejowych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody, nie zapomnieli też o słodkim poczęstunku. Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kusiak. 

 

Turniej Tenisa Stołowego

30 marca nasi tenisiści stołowi odnieśli kolejny wielki sukces podczas Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Soninie. Zawodnicy z Handzlówki zdobyli łącznie 5 medali.

Czytaj więcej: Turniej Tenisa Stołowego

Konkurs Biblijny w Łańcucie

7 marca w Zespole Szkól im. Jana Pawła II w Łańcucie odbył się Konkurs Biblijny pod hasłem : „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”. Naszą placówkę reprezentowali  wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Nikola Kuźniar, Kinga Kuźniar i Szymon Pelc. 

 

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

28 lutego w Parafii pod wezwaniem świętego Michała Archanioła odbył się etap dekanalny Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Bohaterem tej edycji konkursu był św.  Andrzej Bobola. Naszą szkołę reprezentowały : Julia Kasprowicz i Dominika Fajger.

 

Konkurs piosenki angielskiej

7 lutego Ola Król wzięła udział w powiatowym konkursie z praktycznej znajomości języków obcych pn. Bądź Poliglotą, który odbył się w II Liceum w Łańcucie. Ola przy własnym akompaniamencie na gitarze zaprezentowała piosenkę pt. „Human”. Znalazła się w gronie laureatów, zajęła III miejsce. Gratulujemy występu, życzymy dalszych sukcesów.

Tenisistki stołowe w akcji

1 grudnia Emilia Kuźniar i Martyna Nawojska uczestniczyły w Gminnych Igrzyskach  Dzieci w Tenisie Stołowym w Kosinie i zajęły III miejsce. 

 

III miejsce dla handzlowskich koszykarzy

24 listopada w Głuchowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Koszykówce Chłopców. III miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Błażej Cwynar, Karol Rajzer, Sebastian Szpunar, Maciej Kuźniar, Bartłomiej Balawender, Piotr Beda, Adrian Sobek, Patryk Strzałkowski, Franciszek Inglot, Karol Kuźniar. 

 

Zwycięstwo koszykarek

17 listopada w Kraczkowej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i młodzieży w Koszykówce Dziewcząt. I miejsce zdobyła nasza drużyna w składzie: Emilia Kuźniar, Daria Cwynar, Zuzanna Dyrda, Dominika Kaszowska, Nikola Pelc, Nikola Kuźniar, Kinga Kuźniar, Martyna Nawojska, Natalia Szot, Julia Sobek. 

Niezawodne tenisistki stołowe

16 listopada Estera Kołucka i Julia Kasprowicz wywalczyły I miejsce podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Żołyni.

Złoto dla tenisistek stołowych

27.10.2018 r. w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Estera Kołucka i Julia Kasprowicz zdobyły złoty medal, pokonując rywalki z czterech szkół. Ponadto Estera otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Drużyna chłopców w składzie: Adrian Jachym i Kamil Kuźniar zajęła 4 miejsce. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi panu Maciejowi Kusiakowi. 

Brązowi koszykarze

Podczas Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców, które odbyły się 20.10.2018 r. w Albigowej wychowankowie pana Macieja Kusiaka zajęli 3 miejsce w obu kategoriach. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Julia Kasprowicz, Estera Kołucka, Maja Cieszyńska, Klaudia Kuźniar, Monika Babiarz, Julia Homenda, Aleksandra Król, Aleksandra Bator, Oliwia Cwynar. W skład drużyny chłopców weszli: Kamil Kuźniar, Robert Nawojski, Adrian Jachym, Karol Gorczyca, Dominik Sobek, Kacper Kaszowski

"Baw się razem z nami"

6 października reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w konkursie sportowym „Baw się razem z nami”, który odbywa się cyklicznie w ramach Gminnych Igrzysk młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja przygotowywana przez panią Gabrielę Trojnar  złożona była z uczniów klas II i III. Wszyscy z zapałem i wielkim zaangażowaniem przystąpili do poszczególnych konkurencji. Towarzyszyły nam wielkie emocje. Z zawodów przywieźliśmy pamiątkowy puchar oraz nagrodę „fair play” dla całej drużyny. Ponadto Kinga Świątek z klasy III została wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki. 

„Pragnąć tylko gwiazd”

 15 marca w Zespole Szkół w Rogóżnie odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Cieszyńska, Aleksandra Król i Aleksandra Kuźniar, która znalazła się w zaszczytnym gronie wyróżnionych.  

Konkurs biblijny

7 marca w Zespole Szkół na Podzwierzyńcu w Łańcucie odbył się dekanalny etap Konkursu Biblijnego pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Swoją wiedzę w tym zakresie sprawdzały uczennice klasy piątej i szóstej: Maja Cieszyńska, Roksana Kopala i Patrycja Cwynar.

"Czy wygramy, czy przegramy nowych kolegów na pewno poznamy!"

 Z takim nastawieniem 10 uczniów klasy III po wygraniu eliminacji klasowych udało się w dniu października do Zespołu Szkół w Kosinie, aby wziąść udział w Gminnej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Gminy Łańcut. Uczniowie świetnie wypadli w większości konkurencji i chociaż nie udało się zająć najwyższego miejsca, o którym każdy marzy, to trzecie miejsce na siedem szkół, jakie brały udział w zawodach jest wspaniałym sukcesem naszych uczniów. Czego Wam serdecznie gratulujemy!
Szkołę reprezentowali: Daria Cwynar, Maja Dyrda, Dominika Kaszowska, Emilia Kuźniar, Julia Sobek, Sebastian Balawender, Franciszek Inglot, Szymon Pelc, Patryk Strzałkowski i Dominik Szydełko.   Przygotowała  zawodników wychowawczyni pani Katarzyny Babiarz.
 

Konkursy przedmiotowe

Jak co roku ( 21 i 24 października) uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Aleksandra Bator przygotowywała się z zakresu języka polskiego, a Aleksandra Kuźniar i Oliwia Kuźniar rozwiązywały zadania z matematyki. Choć uczennice nie zdołały zakwalifikować się do kolejnego etapu rywalizacji, to jednak w znacznym stopniu poszerzyły swą wiedzę i umiejętności z obu dziedzin. Dziewczęta pracowały pod kierunkiem Ewy Kuchy i Alicji Grad.

Konkurs Piosenki Szkolnej

24 maja odbył się Konkurs Piosenki Szkolnej – etap szkolny, w którym komisja konkursowa w składzie: Barbara Balawender ( przedstawiciel Centrum Kultury Gminy Łańcut), dyrektor szkoły  Halina Sobek, Anna Jabłońska i Bogusława Szylar  przyznała następujące miejsca:
Aleksandra Król – I miejsce
Klaudia Szot – II miejsce
Julia Homenda - Wyróżnienie
Patrycja Cwynar, Oliwia Kuźniar  i Justyna Bartman – udział
Do  finału w Centrum Kultury Gminy Łańcut   przeszły: Aleksandra Król i Klaudia Szot.

XVI edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas VI „Matematyczne szranki”

Konkurs ten odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej w wysokiej. Szkołę naszą  reprezentowała Katarzyna Magryś, która zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowała pani Aleksandra Grad.

Eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

28 kwietnia br. odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzi zapobiegają pożarom”. Reprezentujące naszą szkołę Katarzyna Magryś i Kamila Pelc choć znalazły się tuż za podium, to jednak wykazały się ogromną wiedzą związaną z przedmiotem konkursu. Za wykazanie się znakomitą sprawnością fizyczną i bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa dziewczęta otrzymały Certyfikat Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie „Dzielny Mały Strażak”.

Konkurs „You can sing”

W dniu 15 kwietnia 2016r. uczennice Julia Sobek z klasy drugiej i Aleksandra Król z klasy piątej wzięły udział w IV Międzyszkolnym  Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „You can sing po prostu śpiewaj” w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie. Julia zaprezentowała piosenkę pt. „ Let it go” ze znanego filmu „Kraina Lodu”. Ola przy własnym akompaniamencie na gitarze, wykonała piosenkę „Reptide” z repertuaru Vance Joy’ego i tym samym wyśpiewała sobie drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom konkursu, podziwiamy za odwagę i chęć śpiewania również po angielsku. Uczennice przygotowała Anna Jabłońska.

Szkolne eliminacje do konkursu piosenki angielskiej „You can sing”

W dniu 1 kwietnia 2016r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu piosenki angielskiej „You can sing po prostu śpiewaj”. Spośród zgłoszonych chętnych wokalistów: Jakuba Kuźniara (kl. II), Szymona Pelca (kl. II), Julii Sobek (kl. II), Błażeja Cwynara (kl. III), Martyny Nawojskiej (kl. III), Estery Kołuckiej (kl. IV), Roksany Kopali (kl. IV), Aleksandry Król (kl. V), Julii Homendy (kl. V) i Klaudii Szot (kl. VI), jury w składzie: Halina Sobek, Bogusława Szylar i Anna Jabłońska wybrało dwie uczennice, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu w Łańcucie. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak reguły konkursu pozwoliły na wytypowanie tylko jednego uczestnika z klas I-III oraz jednego z klas IV-VI. Szkołę reprezentowały Julia Sobek i Ola Król. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Tenisiści stołowi znowu w akcji!

9 kwietnia 2016 r. w Soninie odbył się XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS Soninianka. Wychowankowie pana Macieja Kusiaka po raz kolejny dowiedli, że skutecznie potrafią posługiwać się rakietami i piłeczkami. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła II miejsce. A oto wyniki, jakie zajęli zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Daria Cwynar – II miejsce
Błażej Cwynar – II miejsce
Roksana Kopala – I miejsce
Julia Homenda – III miejsce
Zuzanna Nizioł – III miejsce
Szymon Kuźniar – II miejsce
W turnieju uczestniczyli także: Dominik Sobek, Patrycja Cwynar, Adrian Jachym, Robert Nawojski, Amelia Fuchs.

Gminny Konkurs Pożarniczy

1 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Wysokiej odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczego. Reprezentujące naszą szkołę uczennice klasy VI wykazały się największą wiedzą z zakresu historii pożarnictwa, technik gaszenia pożarów i zapobiegania tego typu zagrożeniom.  I tak Katarzyna Magryś zajęła I miejsce, Kamila Pelc II miejsce, a Anita Liszka III miejsce. Dziewczęta przywiozły do szkoły dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe w postaci piłek. Gratulujemy zarówno zawodniczkom jak i panu Maciejowi Kusiakowi.

„Pragnąć tylko gwiazd” 2016

Pod tym hasłem 22 marca 2016 r. w Zespole Szkól w Rogóżnie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke. Reprezentujące naszą szkołę uczennice klasy V pięknie recytowały wiersze s.Bernadety Lipian i Małgorzaty Hadław, dając się zauważyć wśród ponad  120 uczestników. Aleksandra Król zajęła zaszczytne II miejsce, Aleksandra Kuźniar – wyróżnienie, a Oliwia Kuźniar ujęła jury wykonaniem przygotowanego tekstu. Uczennice przygotowywała Ewa Kucha.