Szkoła pamięta

8 listopada uczniowie VIII klasy uczestniczyli w ciekawej lekcji historii. W ten sposób włączyli się w realizację działań wynikających z udziału naszej szkoły w akcji Szkoła pamięta, już po raz trzeci zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności czy ludziach szczególnie związanych z historią lokalnej społeczności.

Prowadząca zajęcia Ewa Kucha przybliżyła ósmoklasistom sylwetkę i dokonania wielce zasłużonego handzlowianina – Pana Feliksa Sobka. Głównym celem tej lekcji była jednak prezentacja zebranych przed laty wojennych wspomnień wieloletniego dyrektora naszej szkoły, którym sam autor nadał jakże wymowny tytuł: Los kazał nam przeżyć w młodości koszmarne lata hitlerowskiej okupacji. Ósmoklasiści z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o trudnych warunkach życia podczas okupacji oraz o funkcjonowaniu tajnego nauczania na terenie naszej wsi. To była ciekawa i pouczająca lekcja historii.