Akademia Młodego Inżyniera

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice !

Nasza społeczność szkolna otrzymała szansę realizacji projektu, dofinansowanego z  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne pt. „Akademia Młodego Inżyniera”.

Pomysłodawcą Inicjatywy są rodzice z Grupy Nieformalnej Nasze Dzieci Przyszłością Handzlówki, którzy przy wsparciu nauczycieli oraz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka, chcą zaproponować wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce uczestnictwo
w innowacyjnej formie zajęć edukacyjnych z robotyki i podstaw programowania.

Forma warsztatowa zajęć pozwoli uczestnikom na praktyczne wykorzystanie
i doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych, logicznego myślenia i pracy w zespole, a także poznanie podstaw programowania robotów. Zajęcia będą prowadzone
w trzech grupach wiekowych przez doświadczonych instruktorów z wykształceniem inżynieryjnym i pedagogicznym. 

 

Dwuosobowe zespoły będą mieć do dyspozycji laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, zestaw konstrukcyjny LEGO® MINDSTORMS® Education NXT Base Set oraz wsparcie merytoryczne  dwóch instruktorów.
Zestawy LEGO® MINDSTORMS® są używane również na wyższych uczelniach technicznych, tak więc mamy pewność co do wysokiej wartości merytorycznej warsztatów.

Zajęcia z robotyki to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci i młodzieży oraz możliwość sprawdzenia się w nowych wyzwaniach. Zachęcamy wszystkie dziewczyny i wszystkich chłopaków, by dali sobie szansę i pokazali, na co stać handzlowskich uczniów!

 Relacje z przebiegu projektu będą się ukazywać w lokalnych mediach, również społecznościowych, a pomysłodawcy Inicjatywy liczą na to, że robotyka zagości na stałe w programie zajęć pozalekcyjnych w szkołach w Handzlówce.
By mieć możliwość zakwalifikowania się do grup warsztatowych, uczniowie mogą wybrać uczestnictwo w jednym z dwóch konkursów: plastycznym lub multimedialnym. Laureaci i osoby wyróżnione przez komisję konkursową otrzymują przepustkę na bezpłatne warsztaty z robotyki ( szczegóły dostępne w regulaminach konkursów na stronie szkoły w  zakładce pliki do pobrania).

Dodatkowe informacje:
p. Magdalena Balawender – sekretariat Szkoły Podstawowej; tel. 17 247 27 86
p. Anna Jabłońska – nauczyciel Szkoły Podstawowej; tel. 17 225 00 65
p. Agnieszka Cieszyńska – sekretariat Niepublicznego Gimnazjum; tel. 17 247 29 87
p. Lidia Balawender –Beda; tel. 782 422 005
Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie InicjatywyLokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej