Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

30 września br. uczniowie klasy VIII razem z wychowawczynią Ewą Kuchą  odwiedzili uczestników zajęć świetlicowych. Okazją stał się przypadający 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa obchodzenia takiego dnia powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 r. Patronką tych jakże przyjemnych i pożytecznych działań wybrano Janinę Porazińską – wybitną pisarkę, autorkę wielu poczytnych książek dla dzieci. 

Ósmoklasiści w tym roku wybrali baśń braci Grimm zatytułowaną Śnieżka. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii o pięknej Śnieżce i złej macosze. Chętnie i rzeczowo  odpowiadali też na pytania zadawane przez polonistkę. 

Mamy nadzieję, że cel tego spotkania, jakim jest promocja czytelnictwa,  został osiągnięty. Nie trzeba nikogo przekonywać, że czytanie książek pozwala lepiej zrozumieć siebie samego i otaczający świat; stanowi niezastąpione narzędzie zdobywania wiedzy; poszerza słownictwo, znajomość gramatyki, ortografii i interpunkcji. Śledząc losy bohaterów możemy przezywać niesamowite przygody i doznawać różnorodnych emocji. Nie należy też zapominać o tym, że głośne czytanie jest też okazją do wspólnego spędzania czasu i  sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich. 

Dziękujemy pani Bogusławie Szylar – nauczycielowi bibliotekarzowi, która po raz kolejny  zaprosiła nas do wspólnego czytania.