Religijnie i patriotycznie – obchody majowych świąt w naszej szkole...

30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji zbliżających się świąt – Matki Bożej Królowej Polski, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Na początku wprowadzono sztandar i zebrani zaśpiewali wspólnie hymn naszego kraju - „Mazurka Dąbrowskiego”. Później Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów gimnazjum i V klasy. Na prezentacje złożyły się komentarze historyczne związane z obchodzonymi świętami, wiersze i piosenki religijne oraz patriotyczne. Młodzież do występu przygotowały Panie – Jolanta Szpunar i Sylwia Cieszyńska. 

Po części artystycznej zabrała głos Pani Dyrektor - Halina Sobek. W swoim przemówieniu wskazała na  istotę patriotyzmu, poszanowanie dla tradycji, historii i  kultury polskiej. 

To było nasze szkolne przygotowanie do majowych świąt, które chcemy obchodzić uroczyście.