Mieszkanie do wynajęcia

15 marca miało miejsce rozstrzygnięcie ciekawego i bardzo pożytecznego konkursu, który odbył się w ramach współpracy naszej szkoły z Wojskowym Kołem Łowieckim „Rogacz” z Rzeszowa. W poprzedniej edycji konkursu uczniowie przygotowywali karmniki, które zimą posłużyły ptakom jako stołówki. Tym razem ich zadanie polegało na wykonaniu budek lęgowych dla skrzydlatych przyjaciół. 

 

Jak wiadomo, naturalnym miejscem gniazdowania wielu ptaków są dziuple. Niestety obecnie w lasach brakuje starych drzew posiadających dziuple. W parkach i ogrodach masowo wycina się takie egzemplarze, twierdząc, że są chore lub zagrażają otoczeniu. Tak więc na ludziach spoczywa obowiązek pomagania ptakom poprzez wywieszanie skrzynek lęgowych. 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczniów (10 dziewczynek i 13 chłopców). Z różnych, dostępnych materiałów z pomocą rodziców  wykonali okazałe, oryginalne budki lęgowe. Musieli sprostać wymaganiom konkursu, które określały m. in. wielkość komory lęgowej, wysokość otworu wylotowego, głębokość budki. 

Podsumowując działania uczniów, zarówno pani dyrektor Halina Sobek jak i pan Józef Bożek – sekretarz Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz”, podziękowali wszystkim uczestnikom za wysiłek włożony w przygotowanie budek lęgowych oraz pomysłowość i zaangażowanie. Podkreślili również wychowawczy wymiar podjętych działań – uwrażliwienie dzieci i młodzieży na konieczność wykazania troski o naturalne środowisko człowieka. 

Na zakończenie spotkania dyrektor Halina Sobek i pan Józef Bożek wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu nagrody w postaci piłek do siatkówki i zestawów do badmintona. 

W konkursie wzięli udział: Maja Szymańska, Amelia Bar, Nikola Blajer, Kinga Szubart, Anna Magryś, Daria Cwynar, Zuzanna Dyrda, Maja Dyrda, Ewelina Rajzer, Kinga Kuźniar, Oliwier Król, Maciej Cieszyński, Błażej Balawender, Mateusz Lenar, Sebastian Balawender, Franciszek Inglot, Jakub Kuźniar, Kamli Magryś, Patryk Strzałkowski, Karol Rajzer, Błażej Cwynar, Maciej Kuźniar i Filip Balawender.