Dla Niepodległej...

W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji obchodziliśmy uroczyście to niezwykłe święto. 9 listopada 2018 r. zgromadziliśmy się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. 

 

Później wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor – Haliny Sobek, która nawiązała do historii święta oraz mówiła o tym, co to znaczy dzisiaj być patriotą, jakie są nasze obowiązki jako Polaków.

Następnie młodzież z III klasy gimnazjum oraz z V klasy szkoły podstawowej zaprezentowała program słowno-muzyczny, na który złożyły się komentarze historyczne, wiersze oraz pieśni patriotyczne. Wystąpienie przygotowały: Jolanta Szpunar i Sylwia Cieszyńska.

W niedzielę 11 listopada 2018 r. społeczność Handzlówki brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Licznie uczestniczyliśmy w Mszy św. za Ojczyznę, potem braliśmy udział w przemarszu pod Pomnik Grunwaldu, gdzie zostały złożone wieńce. Następnie przeszliśmy pod budynek Domu Kultury w Handzlówce, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca ważną dla nas rocznicę. Po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień udaliśmy się do domów. Po południu w „Gościńcu nad Sawą” odbył się koncert „Dla Niepodległej” przygotowany przez Panią Ewę Lenar. W tym przedsięwzięciu wystąpili mieszkańcy Handzlówki – dzieci, młodzież, dorośli. Można było obejrzeć występy chórów, solistów, zespołów wokalnych, a także instrumentalistów, orkiestrę oraz recytatorów. To było wielkie święto, które obchodziliśmy z radością w naszej miejscowości.