Zajęcia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie

30 maja uczniowie klas: III, IV, V i części klasy VI  uczestniczyli w ciekawych zajęciach „Edukacja dla Bezpieczeństwa  Ognik” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Podczas dwugodzinnego spotkania mogli  poznać nie tylko różnorodne przyczyny i skutki zagrożeń, ale także nauczyli się zapobiegać przynajmniej niektórym z nich w swoim najbliższym otoczeniu. W pięknie wyposażonej sali ćwiczeń uczyli się prawidłowego powiadamiania odpowiednich służb o zagrożeniach oraz  poznawali zasady udzielana pierwszej pomocy. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Certyfikat „Dzielny Mały Strażak”.


Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy wziąć udział w tak ciekawych i pożytecznych zajęciach, podczas których dowiedzieliśmy się , jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz poznaliśmy trudną, odpowiedzialną  i  jakże niebezpieczną pracę strażaków.
Dziękujemy również panu Adamowi Rajzerowi  komendantowi  OSP w Handzlówce za zorganizowanie tego wyjazdu oraz wyposażenie każdego uczestnika w smaczny wafelek i wodę, która tego upalnego przedpołudnia bardzo nam się przydała.
Miłym akcentem  był także  spacer starszych uczniów po łańcuckim parku pod opieką  Alicji Grad i Ewy Kuchy oraz wizyta w lodziarni amatorów słodkości w towarzystwie  Gabrieli Trojnar i Macieja Kusiaka.